×

Pyroliza

Czyste dla środowiska !

        Zyskowne dla inwestora

                     Innowacyjne technologie

                           Divum Tyre Recycling System

 

           W trosce o zdrowie naszej planety Ziemi podjął  się nasz stowarzyszony utworzenia spółki celowej do realizacji projektu, której celem jest wybudowanie zakładu recyklingu opon według najnowszej technologii, która jest w pełni ekologiczna, a proces odbywa się bez obciążenia dla środowiska.

          W Polsce i na świecie są stosy zużytych opon, które zalegają na składowiskach, a są doskonałym materiałem do odzyskiwania cennych surowców potrzebnych dla przemysłu. 

Produktami pyrolizy opon są:

olej pyrolityczny  40 %, stal  15 %, węgiel N660  33 %, gaz  10 %, inne

        Jedna linia produkcyjna jest w stanie przerobić 8000 ton zużytych opon w czasie 12 miesięcy, co przynosi wymierne korzyści ekonomiczne oraz ekologiczne.

Tworzona spółka celowa do realizacji projektu skupi się na recyklingu zużytych opon, jako surowca w procesie pyrolizy.

       Technologia DIVUM Pyroliza daje szerokie możliwości recyklingu wszystkich odpadów stałych jak; tworzywa sztuczne, odpady po przemysłowe, po rolnicze, komunalne, półpłynnych i płynnych o charakterze organicznym niezależnie od ich wartości opałowej, zawartości związków toksycznych, olejowych, popiołu, wilgotności oraz niezależnie od gabarytów.

                Planowany czas zwrotu z inwestycji to 4 lata od momentu uruchomienia produkcji.

          Inwestycja będzie rozszerzona docelowo o 4 linie produkcyjne, żeby można było w tym samym czasie procesowi poddawać inne surowce ( np. zużytego oleju spożywczego i żywności, papieru, szkła, ścieków, odpadów z rolnictwa, odpadów przemysłowych – materiałów budowlanych, drewna, i inne).

               Zakład jest w 100 % ekologiczny dlatego w planach jest zwrócenie się o finansowanie do NFOŚiGW oraz WFOŚiGW i środki Unii Europejskie.

Jednym ze źródeł pozyskiwania kapitału do realizacji projektu ma być alternatywne finansowanie w formule redystrybucji dotacji, a większe środki finansowe umożliwią uruchomienie kolejnych obiektów regionalnych.

W ramach globalnego trendu finansowania społecznościowego jest dzielenie się uzyskanymi darowiznami z projektami powstałymi wcześniej zgodnie z formułą We$hare.

Ze swojej strony zapewniamy wsparcie w uruchomieniu procesu finansowania również dla Twojego projektu, ponieważ wiemy, że w tym perfekcyjnym systemie wsparcia wspólnie doprowadzimy do sfinansowania dużej liczby innych projektów, zmieniając na lepsze życie wielu ludzi.

           Dla wszystkich, którzy będą hojni na zasadach CrawdFundigu przewidziane są dodatkowe korzyści.

           Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do ochrony środowiska, bardzo pomożesz nam i sobie w oczyszczaniu naszej planety Ziemi z odpadów cywilizacji !.

 

 

 


Zobacz inne projekty UFPS .

Opublikuj komentarz